Élelmiszeripari szilikon
A méltán népszerű MIMIJO termékcsalád nem csak neve miatt különleges, hanem környezet- és egészségtudatos tulajdonságai miatt.
Manapság tudatosságra törekszünk. Tudatosan élünk, tudatosan szervezünk, tudatosan nevelünk.
Anyaként nagyon fontos számomra gyermekem egészsége, jövője, így amit lehet, megteszek érte. Ebben nagy segítségemre van maga a tudomány is, hiszen míg régen a választék korlátozott volt, akár a boltokban, akár – és akkor maradjunk a babák világánál – egy bababoltban, most már száz számra sorakoznak a jobbnál jobb termékek. Mindegyiknek megvan a maga előnye, hátránya.
Az utóbbi hetekben sokszor futok bele abba a kifejezésbe, hogy „élelmiszeripari szilikon”. Minden elismerésem azon anyáké, akik egy át nem aludt éjszaka után értelmezni is tudják mi ez. Holott jó lenne érteni a kifejezést, mivel ez az újítás valóban fontos a gyermekünk jövőjét illetően. Egy, amire ha odafigyelünk, tehetünk a majdan felnőtt gyermekünk egészségéért, nem utolsó sorban környezetünkért.
De akkor lássuk is, mit jelent az „élelmiszeripari szilikon”. Miért válasszuk inkább ezt a terméket a jól és ismerősen csengő „műanyag” helyett?
Műanyag
Műanyag hulladékok egy része újrahasznosításra kerül, a fel nem használhatóak egy része hulladéklerakó helyen várja azt a röpke több 100 évet, míg lebomlik. S vannak, melyek bizony az óceánok mélyén kötnek ki, így viszont a tápláléklánc részévé válnak. A műanyagban nyers vegyi anyagok, toxinok is megtalálhatóak, melyek szervezetbe jutva rákhoz, meddőséghez, immunrendszeri eltérésekhez vezethetnek. Egy szóval: káros.
Milyen vegyi anyagra gondolunk?
Csak egy pár ismertebb, melyet már olvashattunk korábban is termékleírásokban.
- Biszfenolok (BPA, BPS stb.): tudományos kutatások igazolták hormonkárosító hatásukat, mely miatt pl. a BPA felelőssé tehető rákos megbetegedésekért, cukorbetegség kialakulásáért, pajzsmirigy-zavarokért, szívbetegségekért, asztmáért, továbbá hormonális zavarokért.
- PVC: Egyik leggyakrabban használt műanyag, mely égéséből klórtartalma miatt környezetkárosító vegyületek keletkeznek. Egyesek szerint rákkeltő hatású és hormonális problémákat is okozhatnak.
- Ftalátok: PVC anyagú termékek gyártásánál használják, hasonló hatásokat vált ki, mint a PVC.
A tudomány következő pillére az úgynevezett élelmiszeripari szilikon. Állagra és tapintásra finom, puha, hajlékony, de egy laikus ember egyértelműen azt mondaná: műanyag. Pedig nem!
Az élelmiszeripari szilikon egy mérgező anyagoktól mentes szilikon típus, amely nem tartalmaz semmilyen kémiai töltőanyagot vagy mellékterméket, így biztonságos az étellel való felhasználásra.
Nézzük hát miből is áll!
SZILIKON=szilícium + oxigén.
Szilícium: természetben is előforduló kémiai elem.
Oxigén: földkéreg leggyakoribb második eleme.
A kettőt vegyítve látható, hogy olyan anyag keletkezik, melyet a természet is megad nekünk és mellette problémamentesen élhetünk.
A kettő vegyítéke olyan anyagot produkál, melyet felhasználva sima felület, rugalmasság keletkezik, és remekül használható termékgyártásra is. Így megállapíható, hogy nem sorolható ez az anyag a műanyagok közé, nem tartalmaz sem BPA-t, sem BPS-t, sem flatátot.
Az élelmiszeripari szilikon:
- Nem keményedik, nem törik, nem porlad.
- Könnyű, lágy anyag
- Nem mérgező, teljesen szagtalan.
- Mosogatógépben, mikróban egyaránt használható.
- Fagyasztóba is tehető igény szerint.
- Nem számít veszélyes hulladéknak.
Azt hiszem, bátran hátra dőlhetünk, ha olyan termékkel kerülünk szembe, melyet ebből a szilikonból gyártottak.
Vaganza termékeink között legismertebb és legnépszerűbb a MIMIJO család, melynek minden egyes terméke élelmiszeralapú szilikonnal gyártott.